Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Πολιτιστικές Πολιτιστικό Πρόγραμμα 2016-17 - "Αθήνα-Βερολίνο, δύο παιδιά από την Ελλάδα ταξιδεύουν στην Ευρώπη"

Berlin

Στο πολιτιστικό μας πρόγραμμα με τίτλο: «Αθήνα - Βερολίνο, δύο παιδιά από την Ελλάδα ταξιδεύουν στην Ευρώπη» παρουσιάσαμε ένα εικονικό ταξίδι δύο φίλων στο Βερολίνο. Ξεκινήσαμε με πληροφορίες για την ιστορία του Βερολίνου, αξιοθέατα, μουσεία και ενδιάμεσα παρουσιάσαμε σκηνές από την καθημερινή ζωή των δύο ταξιδιωτών μας. Κλείσαμε με προβολή φωτογραφιών, ασπρόμαυρων και έγχρωμων, από αξιοθέατα όπως ήταν τον περασμένο αιώνα και όπως είναι σήμερα, καθώς και με αφίσες και ζωγραφιές-σκίτσα που έφτιαξαν  οι μαθητές κατά τη διάρκεια του προγράμματος.

Το φωτογραφικό υλικό, είναι τόσο από το διαδίκτυο όσο και από την υπεύθυνη του προγράμματος κυρία Γεωργία Γκολφινοπούλου (ΠΕ07) και από τη μαθήτρια  Αναστασία Γ. που επισκέφτηκε το Πάσχα το Βερολίνο. afises-titlos

afisa1

afisa2

afisa3

afisa4

afisa5

afisa6

afisa7

afisa8

afisa9

afises1

afises2

afises3

afises4

afises5

Η ομάδα των μαθητών που πραγματοποίησε το πρόγραμμα:

omada-ergasias

Η υπεύθυνη του πολιτιστικού προγράμματος, κυρία Γεωργία Γκολφινοπούλου (ΠΕ07), ετοίμασε βεβαιώσεις συμμετοχής οι οποίες δόθηκαν στο τέλος της παρουσίασης στους μαθητές που πήραν μέρος στο πρόγραμμα.

vevaiosi-symmetoxis-mathiton

Παρασκευή