Αρχική σελίδα Νέα-Ανακοινώσεις Οδηγίες σύνδεσης στην πλατφόρμα edupass.gov.gr

Από τη Δευτέρα 1/11/2021 έχει τεθεί σε λειτουργία για τα δημόσια σχολεία η πλατφόρμα edupass.gov.gr. Οι  μαθητές/τριες όλων των βαθμίδων πρέπει να υποβάλλουν δήλωση edupass (υποβάλλεται από τον γονέα/κηδεμόνα), προκειμένου να συμμετάσχουν με τη φυσική τους παρουσία στην εκπαιδευτική διαδικασία στα σχολεία.

H δήλωση edupass απαιτείται να υποβληθεί μία μόνο φορά αν ο υπόχρεος έχει εμβολιαστεί ή νοσήσει εντός του τελευταίου εξαμήνου, ή στην περίπτωση που ο μαθητής/τρια υποβάλλεται σε διαγνωστικό (rapid/PCR) ή αυτοδιαγνωστικό έλεγχο (self test), η δήλωση πρέπει να γίνεται όσες φορές απαιτείται από το εκάστοτε ισχύον πλαίσιο, π.χ. για τους μαθητές που δεν έχουν εμβολιασθεί/νοσήσει εντός του τελευταίου εξαμήνου, η αντίστοιχη δήλωση απαιτείται να υποβάλλεται δύο φορές την εβδομάδα.

Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο για  να δείτε τις οδηγίες για την  είσοδο στην πλατφόρμα και την υποβολή της δήλωσης.

Οδηγίες σύνδεσης και υποβολής δήλωσης στην πλατφόρμα edupass

Κυριακή